|
|
 | |
|  |
|
Bożena Dziąbor, 2012-02-09 Częstochowa Język niemiecki, Konspekty
Ich suche einen Brieffreund. (Lekcja z wykorzystaniem Internetu)
Scenariusz lekcji
Imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego lekcję: mgr Bożena Dziąbor
Klasa: I (LO)
Temat: Ich suche einen Brieffreund.
(lekcja z wykorzystaniem Internetu)
Cele operacyjne:
- wyszukiwanie w Internecie ogłoszeń partnera do korespondowania i nawiązanie przyjaźni listownej (mailowej)
- utrwalenie słownictwa związanego z opisem osób i przedstawianiem się, opowiadaniem o sobie i swoich zainteresowaniach
Pomoce: podręcznik „Alles klar”, komputer
Formy pracy na lekcji: praca indywidualna, plenum
PRZEBIEG ZAJĘĆ:
I. Faza wstępna:
- Powitanie, sprawdzenie obecności, zapisanie na tablicy daty i tematu zajęć
- Sprawdzenie wiadomości z poprzednich lekcji. Powtórzenie zwrotów stosowanych przy wypowiadaniu się na temat własnych zainteresowań i hobby.
II. Faza wprowadzająca:
- Nauczyciel wyjaśnia uczniom technikę pisania listów niemieckich na podstawie materiału z podręcznika
III. Prezentacja nowego materiału i praca nad nim:
- Uczniowie czytają przykładowe listy dotyczące poszukiwania partnera korespondencyjnego w podręczniku
- Nauczyciel wspólnie z uczniami wypisuje na tablicy potrzebne do napisania listu zwroty.
IV. Faza ćwiczeniowo-utrwalająca:
- Uczniowie otwierają stronę http://www.brieffreunde.org, gdzie znajduje się zakładka Anmelden. Po jej otworzeniu ukazuje się formularz, który uczniowie wypełniają go własnymi danymi. Uczniowie zostają zarejestrowani w bazie danych i sami piszą własne ogłoszenie dotyczące szukania partnera do korespondencji.
- Uczniowie wracają na zakładkę Brieffreunde finden, a następnie wypełniają formularz dotyczący wymarzonego partnera. Po naciśnięciu zakładki Brieffreunde finden pojawia się lista osób spełniających te kryteria. Uczniowie dokonują wyboru partnera a następnie piszą do niego krótką wiadomość. Na koniec uczniowie podają swój adres e-mail i dalszą korespondencję prowadzą już poza stroną internetową.
V. Podsumowanie lekcji i objaśnienie pracy domowej
- Zadaniem uczniów jest przyswojenie nowych zwrotów i poinformowanie o przebiegu dalszej korespondencji.
|
|
|
|
|
|
Komentarze
|
|
|
|
 |
|
 |
| Barometr |
 |
| Dziękujemy za oddanie głosu. |
|
|
Oceń artukuł!

Ilość głosów: 0 |
|
|
|